Vplyv nárastu cien energií a rozvoja zelenej energie na ekonomiku po koronakríze

Vplyv nárastu cien energií a rozvoja zelenej energie na ekonomiku po koronakríze

Uplynulé roky sme zažívali nestabilnú situáciu v súvislosti s celosvetovou pandémiou a strachom z neistej budúcnosti. V tomto roku sme svedkami neustále sa zvyšujúcich cien energií a čelíme nestabilným dodávkam energetických komodít. Zníženie emisií počas trvania pandémie, ktoré klesli celosvetovo o 7%, však nebude trvalé. Po koronakríze sa predpokladá oživenie ekonomiky a s tým pádom aj opätovné zvyšovanie emisií. Takýto vývoj je v rozpore s plánmi Európskej únie, ktorá počíta do roku 2030 s 32,5% podielom obnoviteľnej energie.

Na stole je teda otázka, ako bude samotné obnovenie ekonomiky prebiehať. Obnovenie ekonomiky by malo byť spojené so zvýšením sebestačnosti podnikov a domácností a s ich menšou energetickou závislosťou. Takéto smerovanie je potrebné aj pri neustále sa zvyšujúcich cenách energií a našej závislosti na fosílnych palivách. Negatívny vývoj emisií je potrebné v čo najväčšej miere eliminovať a je potrebné implementovať „Zelené riešenia“. Treba si uvedomiť, že práve energetická nezávislosť a rozumná transformácia na obnoviteľné zdroje pomôže zastabilizovať ceny energií.

Slovenský výrobca THERMO/SOLAR Žiar ako najstarší výrobca slnečných kolektorov má riešenia, ktoré pomôžu výrazne zeefektívniť výrobu TÚV a napomôcť tým zvýšeniu sebestačnosti budov. V letných mesiacoch je ohrev TÚV v rodinných domoch takmer úplne sebestačný a vo väčšine prípadov nie je potrebný doohrev. Ak by aj takáto situácia nastala, nie je žiadny technický problém ju vyriešiť. Výrobca THERMO/SOLAR Žiar ponúka solárne systémy pre široké portfólio zákazníkov, od malých rodinných domov, cez bytové domy až po veľké priemyselné aplikácie. Vzhľadom na neustále zvyšovanie cien energií a nepredvídateľnosť situácie s ich plynulými dodávkami sa investícia do slnečných kolektorov oplatí stále viac, a to nie len z finančnej stránky, ale aj zo strany väčšej nezávislosti od dodávateľov energií. Evirorezort Slovenska sľubuje zelený reštart ekonomiky vo vyhlásení Plánu obnovy budov, ktorá sa má spustiť v 3. kvartáli roku 2022. Veľkú časť v tomto pláne tvorí aj samotná podpora inštalácií slnečných kolektorov. Dobrá správa je, že v roku 2022 sa počíta aj s pokračovaním projektu Zelená domácnostiam. Dôležité je, aby vlády jednotlivých krajín podporovali rovnaký zelený cieľ, a dopady zvyšovania cien energií a nedostatku surovín vo svete boli čo najmiernejšie. Avšak k tomuto kroku môže prispieť aj každý z nás v spolupráci s kvalitnými riešeniami, ktoré THERMO/SOLAR Žiar ponúka.

5 dôvodov prečo zvoliť slnečné kolektory od THERMO/SOLARu
Mimoriadne dlhá životnosť
Spoločnosť stavia na svojich dlhoročných skúsenostiach v oblasti výskumu a vývoja. Výrobky spoločnosti THERMO/SOLAR Žiar s.r.o. majú praxou overenú vyše 40 ročnú životnosť. Takouto spoľahlivosťou sa nemôže v súčasnosti prezentovať žiadny európsky výrobca slnečných kolektorov.

Záruka 12 rokov
O tom, že spoločnosť THERMO/SOLAR si stojí za kvalitou svojich výrobkov svedčí aj fakt, že na ne poskytuje záruku 12 rokov. V súčasnosti sa jedná o najdlhšiu záruku na slnečné kolektory na európskom trhu.
Slovenský výrobok
Kúpou kolektorov od spoločnosti THERMO/SOLAR Žiar dostáva zákazník istotu, že kupuje výrobok, na ktorého vývoji a výrobe sa podieľajú zamestnanci slovenskej spoločnosti.
Individuálny prístup
THERMO/SOLAR má individuálny prístup ku každému zákazníkovi a je schopný zabezpečiť nielen dodávky štandardných zostáv, ale tiež špecifcké riešenia na základe požiadaviek architekta, projektanta alebo koncového užívateľa našich výrobkov.
Výborný pomer cena/kvalita
Ak si zákazník vyberie zariadenie od THERMO|SOLARU, môže ročne usporiť až 250 eur na ohreve teplej vody a to najmenej v priebehu najbližších 30 rokov, takže má teplú vodu počas väčšiny roka prakticky zadarmo.

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Vyhľadať
Najnovšie články
Potrebujete pomoc?

+421-45-601 6080

Súvisiace články