Kotly na štiepku

Kotly na štiepku

Aké prednosti prináša kúrenie štiepkou? 

Na výrobu štiepky sa používa výhradne zvyškové drevo z domácich lesov popr. píl. Zvyškové drevo sa až jeden rok skladuje na vzduchu a slnku, mimo lesa. Na jeseň sa drevo štiepkuje a transportuje do skladu. Poľnohospodár tak využíva štiepku na výrobu tepla pre vlastnú potrebu alebo zásobuje firmy vo svojom okolí.

Prednosti pre priemyselné využitie a verejné budovy:

 • lacnejšie palivo pri vyššom komforte
 • stabilný, pretože sa jedná o domáci produkt
 • nezávislosť na plyne
 • dodávky od miestnych poľnohospodárov
 • vytváranie hodnôt v príslušnom regióne
 • účinný a úsporný kotol

Týmto sa štiepka stáva najlacnejšou formou vykurovania v porovnaní s fosílnymi palivami, elektrinou.

Výhody pre poľnohospodárov:

 • využitie zvyškového dreva
 • dodatočné príjmy predajom štiepky
 • minimálna prácnosť pri použití strojovej výroby
 • enormná úspora pracovného času využitím automatického systému vykurovania
 • účinný a úsporný kotol

Hargassner má mnohoročné skúsenosti v oblasti techniky vykurovania biomasou – veľký náskok v know-how, ktorý prináša vykurovanie kotlu Hargassner mimoriadnu technologickú výhodu. Ako v konštrukčnej oblasti, tak aj pri koncepte regulácie prinášajú skvelé nápady a riešenia výkonné vykurovacie zariadenia.

Jedinečné prednosti kotlov ECO

Plynule regulovaný EC sací ventilátor s podtlakovou reguláciou Hargassner používa pri kotloch Eco-HK úsporné EC-sacie ventilátory. Hlavnou výhodou tejto technológie GreenTech EC je elektrická regulácia otáčok, ktorá výrazne znižuje spotrebu elektrickej energie (až o 80 %). Tým dochádza k úsporám energie a znižujú sa náklady na el. energiu. Podtlakový snímač neustále meria tlakové pomery v spaľovacom priestore. Na základe týchto dát reguluje Lambda Touchtronic otáčky sacieho ventilátora, a udržuje tak podtlak na optimálnej hodnote. Tento koncept garantuje spaľovanie s najnižšími hodnotami emisií a najvyššou účinnosťou. Energeticky úsporné vynášanie Vďaka nízkemu odberu el. energie vynášača, ktorá robí iba 0,18 kW (pri kotloch 70–330 kW: 0,25–0,55 kW), a vysoko účinnej robustnej prevodovke s čelným ozubením je vynášanie energeticky úsporné, a znižuje tak zákazníkovi náklady na el. energiu. Proti bežnému systému vynášania tak možno dosiahnuť úsporu až 67 %.

Vďaka enormne vysokej účinnosti prevodovky, ktorá robí až 90%, nechá bežné šnekové dopravníky ďaleko za sebou. Energeticky úsporné zapaľovanie (namiesto ventilátora horúceho vzduchu). Vďaka novej konštrukcii tohto prvku zapaľovania sa nám na jednej strane podarilo znížiť príkon iba na 300 wattov (až o 1000 wattov menej) a na druhej strane zvýšiť efektivitu priebehu zapaľovania.

Zdieľať produkt

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Vyhľadať
Slnečné kolektory
Potrebujete pomoc?

+421-45-601 6080